אורי לבני אמן בלונים 054-7668800

שלחו לי מייל

הפעלה ליום הולדת איך בוחרים?

הפעלה ליום הולדת - כמה מילים על העקרונות המנחים בבחירת ההפעלה ומה בעייני הופך הפעלה ליום הולדת למוצלחת במיוחד

הפעלה ליום הולדת - הסוד להצלחה במשך 14 השנים בהן אני עוסק בבידור בלונים צברתי ניסיון של למעלה מ5000 ימי הולדת, אשמח אם תקדישו כמה דקות לקרא קצת על מה לדעתי עושה ימי הולדת מוצלחים

stacks_image_1357_1

קצת על ימי הולדת : להחזיק 30+ ילדים מרוכזים ומהופנטים במשך הפעלה שלמה זה לא עניין פשוט במשך השנים הרבות בהן אני בתחום ניסיתי לפענח את סוד הקסם, הקסם הזה שקורה כאשר הילד נכנס כולו לתוך הסיפור וחווה את החוייה במלואה, הקסם הזה שמעביר שעה או שעתיים כאילו היו רגע קט, ובכן.... אני שמח לבשר שפיענחתי את סוד הקסם, הקסם קורה כאשר מתחברים להם מספר גורמים:

stacks_image_1360_1

הגורם הראשון הוא המנחה, אין מה לעשות, הניסיון בהפעלת ילדים אופן הפניה אליהם וההתיחסות משמעותיים ביותר, הפעלה איכותית מתחילה במנחה/מפעיל. שימוש בשפה תקנית, הקפדה ושמירה על כבוד הילדים, לבוש מוקפד ועוד הם הדברים שמגדירים מנחה מקצועי. למען האמת, למרות שהפעילות שלי סובבת סביב אומנות הבלונים, הנושא של הפעילות ממש לא אמור להוות גורם, הכוונה היא שבדרן מקצועי לילדים יכול לרתק אותם במשך שעתיים עם מטאטא ומקל אזניים ואילו מנחה לא מקצועי לא יחזיק חמש דקות גם עם הפעלה בנושא _________ (תשלימו לבד את הדבר שהילדים שלכם הכי אוהבים).

stacks_image_1363_1

הגורם השני הוא התוכן, פעילות מעניינת ובנויה בצורה נכונה מבחינה פדגוגית, מחברת את הילדים לקסם, שימוש בתכנים מעולמם של הילדים והומור מותאם לילדים מהווים חלק חשוב מאוד בחוויה, התוכנית שלי בנויה בצורה מאוד מוקפדת מבחינת התוכן, סדר הפעילויות בנוי כך שהילדים נכנסים לתוך הפעילות בהדרגה, האינטראקציה עם הילדים מובנית לאורך כל התוכנית, הילדים שותפים בכל שלב, בין אם בהחלטות, תגובות להתרחשויות ובהשתתפות בסיפור, שיתוף כל הילדים ומתן הזדמנות שווה לכולם יוצרת אוירה נכונה וחיובית וקצב ההתרחשויות מהיר מנצח את קצב איבוד הסבלנות של הילד הכי שובב.

happy kids_1

גורם נוסף חשוב מאוד הוא ה"העצמה" יובל המבולבל אומן מוכשר ביותר, לקח אלמנט קלאסי של ליצנות: הבלבול, והפך אותו לקרירה, הבלבול הוא רק אחד ממספר אלמנטים שגורמים לילדים להרגיש טוב לגבי עצמם, על ידי עזרה למבוגר שלא מצליח לעשות דבר "פשוט" הילדים מרגישים מאוד טוב לגבי עצמם וכל עכבה או מחסום נפרצים בשניות כשיוצא ה"סופרמן" שנמצא אצל כל ילד בלב. הדמות שלי במופע הבלונים מסתבכת מתבלבלת ומנסה להערים על הילדים ללא הצלחה, הילדים חשים לעזרתי ומצילים את המצב תוך כדי התגלגלות מצחוק.

stacks_image_1369_1

גורם חשוב נוסף הוא התנאים, אין מה לעשות, הפעלה טובה צריכה תנאים טובים, תנאים טובים זה עניין יחסי, הפעלה ספורטיבית עם מתנפחים ובלגאן חייבת להיות בחוץ, העניין הוא התאמת התנאים לתוכן, ההפעלה שלי נמצאת בקצה האינטלקטואלי של הסקאלה כשבקצה השני נמצא הקצה הספורטיבי, הפעלה מאוד רגועה ונינוחה (מצחיקה בטירוף ) אבל הילדים לא מזיעים לא רצים ולא נופלים ובוכים. תנאים טובים לפעילות שלי הם: מקום סגור (חובה- אני לא מופיע בחוץ) מזג האויר התאורה והרעש פשוט לא ניתנים לשליטה, כל אחד מהגורמים הללו הינו גורם מסיח שבקלות יכול לגרום לילדים לנוע בחוסר נוחות (אם מסנוורת אותם השמש או אם חם להם או קר להם) וממש לא להנות ולא להשתתף באותה קלות שבה היו משתתפים אילו היו בבית במזגן עם תאורה מושלמת. שקט, הורים ואורחים מבוגרים שמרעישים מקשקשים ולא מכבדים את הילדים את המעמד ואתכם, ממש מפריעים. אולי זה נשמע קצת מוגזם אבל לי יש מערכת הגברה משוכללת ואיכותית, לילדים אין, אני לא יכול לשמוע את תשובות הילדים עם רעשי הרקע של המבוגרים, שלא נדבר על הסחת הדעת שצחקוקים לא קשורים או המולה סביב אוכל יוצרים. הסחות אחרות, אוכל על שולחן , צעצועים פזורים, מתקנים ואטרקציות, כל אלה מסיחים את דעת ורצוי להמנע מהם מראש

stacks_image_1372_1

אחרון חביב ואולי החשוב ביותר הוא נינוחות, ילד יום ההולדת צריך להיות נינוח ורגוע (עד כמה שאפשר במעמד המרגש הזה שנקרא "יום הולדת"). נינוחות הילדים המשתתפים חשובה מאוד, ילדים רגועים נהנים בקלות רבה יותר ונכנסים לחוויה בצורה מלאה. מה יוצר נינוחות? שילוב של גורמים: מקום הפעילות- אין כמו בבית, הבית היא הסביבה המושלמת לעריכת הפעלת הבלונים שלי, מכיוון שהפעילות מאוד רגועה מבחינה פיזית (אין ריצות, השתוללויות, זריקת חפצים וכו') אין חשש לנזקים או השתוללויות מבחינת ילד יום ההולדת הסביבה הטבעית היא המקום בו הוא מרגיש הכי רגוע, מבחינה חברתית אירוח הילדים בבית מקנה הרבה "נקודות חברתיות", עריכת הפעילות במשחקיה או במקום זר אינה תורמת כלל לתחושת הנינוחות. הורים זמינים- כאשר אתם ההורים, נמצאים בטווח ראיה של הילד (במיוחד לקטנטנים) ואתם חווים את החוייה איתו או איתה הילד הכי רגוע ונינוח, נקודה למחשבה היא אירוח המבוגרים , ככל שאתם נמצאים ומארחים את ההורים יותר אתם פחות עם הבן או הבת, תהיו איתם לתעד לחוות ולהנות יחד. המטרה שלי ושלכם היא זהה, להפוך את יום ההולדת הזה לחוויה צבעונית בלתי נשכחת ואם קראתם עד כאן אתם מוכנים לשלב הבא אני אשמח להופיע ביום ההולדת שלכם אתם רק צריכים להתקשר 054-7668800 תודה על תשומת הלב, אורי לבני - "אישימבלונים"